Oficiální internetové stránky
Odběr novinek Mapa webu

Nina Kraljić - host skupiny Elán na Živých nás nedostanú 2016

23.09.2016
   Nina Kraljić je čtyřiadvacetiletá dívka, která svůj život od útlého dětství zasvětila hudbě. V 11 letech debutovala v tehdy nejznámějším chorvatském dětském programu Turbo limach show a od té doby se začal odvíjet její hudební příběh. V následujících letech zvítězila Nina v celé řadě amatérských pěveckých soutěží a absolvovala hudební školu se zaměřením na klavír.
   Ve 14 letech odchází z domu, aby v hudebním vzdělávání pokračovala na známé hudební škole ve Varaždinu, přičemž ve stejné době nastupuje také na jazykové gymnázium. V hudební škole se zapisuje na směr operní zpěv/klavír a stejné kombinaci se věnuje na hudební akademii v Záhřebu. Nedlouho poté, vedená touhou po vlastním zdokonalování v různých hudebních stylech a definování svého osobitého výrazu, získává přední vedlejší roli Rusty ve známém muzikálu Footloose a přihlašuje se do tehdy probíhající televizní soutěže Supertalent, ve které dochází až do finále a dosahuje tak velkého úspěchu.
   Jako stále velmi mladé ji v necelých 18 letech její herecké umění a angažmá v divadle otvírají dveře k dabování kreslených filmů. I na tomto poli Nina úspěšně absolvovala několika konkurzů a již více než 5 let propůjčuje svůj hlas celé řadě známých postav z kreslených filmů pro děti i seriálů pro mládež. Největším úspěchem je však její vítězství v nejznámější pěvecké soutěži světa The Voice, kde měla možnost předvést své umění širokému publiku.
   Záznam s jejím provedením písně Wicked game zaznamenalo během pouhých pár dní více než milion návštěv a Nina se během celé soutěže prezentuje láskou k žánru World music, orchestrům, etno hudbě i ambientnímu a mystickému přístupu, a to jak svým zpěvem, tak i celkovou stylizací.
   Díky vítězství automaticky podepisuje smlouvu se známým hudebním vydavatelstvím Universal Music a vydává svůj první singl Zaljuljali smo svijet, který od začátku působí jako svěží vítr na chorvatském hudebním poli. Poté, co kvality Niny ocenila veřejnost, zveřejňuje své nominace odborná porota nejuznávanějších chorvatských hudebních cen Porin, kde je Nina nominována ve 3 kategoriích, a sice Nový interpret roku, Nejlepší ženský vokální výkon a Nejlepší aranžmá.
   Prestižní cenu Porin získává Nina Kraljić v kategorii Nový interpret roku. Díky uznání publika i odborných kruhů přichází příležitost zastupovat Chorvatsko na prestižní soutěži Eurovision Song Contest 2016 ve Stockholmu, kde Nina svou zemi poprvé po 7 letech dovádí až do finálového večera.
   Bezprostředně po dokončení projektu Eurovision Song Contest aktivně pracuje na realizaci svého prvního alba, na kterém v případě 2 skladeb vystupuje také jako autor hudby a textu. Vedle četných vystoupení s různými hudebními tělesy a známými interprety připravuje Nina v blízké době také turné po České a Slovenské republice, a to jako předskokan známé skupiny Elán, kde vystoupí se skladbami ze svého nového alba včetně aktuálního singlu Lighthouse, se kterým zazářila na Eurosongu.
Copyright © 2011 Všechna práva vyhrazena / All rights reserved    Tvorba webových stránek initt s.r.o. Redakční systém NetPresence